• Jak prać bieliznę, aby jak najdłużej pozostała piękna?

Jak prać bieliznę?

Gdy zakupimy bieliznę powinniśmy wiedzieć w jaki sposób bieliznę prać i słuszyć, aby służyła nam jak najdłużej. W miarę użytkowania bielizna traci swoje walory estetyczne, jednak poprzez właściwe dbanie możemy przyczynić się, że bielizna będzie służyła mam jak najdłużej. Nie zmieni swojego kształtu i właściwości.

Proszek do prania jest za silnym detergentem do prania delikatnej bielizny. Niestety niszczy on zawarte w biustonoszu delikatne włókna, co pozbawia bieliznę pożądanego kształtu i co najważniejsze dopasowania. Wiemy jak to jest istotne, gdyż niewygodny biustonosz każda z nas chociaż raz nosiła. Dlatego też rekomendujemy jak wielu producentów prać bieliznę ręcznie, w delikatnych płynach lub płatkach mydlanych.

Biustonosze nie należy prać w bardzo ciepłej wodzie, gdyż może zniszczyć ona delikatne włókna elastyny. Są one odpowiedzialne za odpowiedni kształt i podtrzymanie biustonosza. Należy przed włożeniem biustonosza do wody zapiąć haftki, zapobiegnie to zaciągnięciom delikatnej bielizny.

Bieliznę białą i kolorową należy prać oddzielnie.

Jeśli jednak wkładamy bieliznę do pralki to polecamy zabezpieczyć ją przed zniszczeniem poprzez włożenie jej do specjalnego woreczka. Dostępne na rynku woreczki i kule do prania mogę zminimalizować proces niszczenia bielizny następujący podczas prania w pralce.

original_Julimex-BA-17-Kula-do-Prania-Duz_[106597]_0c20274c9e34.jpg

Jak suszyć biustonosze?

Nie suszymy bielizny na grzejniku, na kaloryferze i nigdy nie wkładamy do suszarki. Niestety wysoka temperatura niszczy bardzo delikatne włókna naszej ulubionej bielizny. Nieprawidłowy sposób postępowania może również wpłynąć na rozciągnięcie się produktu, a tym samym wpłynie na nieodpowiednią formę. Biustonosz będzie źle się układał, co wpłynie negatywnie na nasze poczucie zadowolenia, a tym samym komfort użytkowania.

Dlatego też zalecamy, aby suszyć biustonosze układając je płasko. Zapobiegnie to rozciąganiu się materiału.