• Co ważne, skład, cena, a może producent?

Jak wybierać bieliznę nocną, czy ze względu na materiał, wzór, estetykę, a może producenta?

 

Materiały posiadają szereg właściwości. Do klasyfikacji materiałów można stosować sporo kryteriów. Jednym z nich jest sposób wytwarzania:

  • Dzianie przy dzianinach
  • Tkanie przy tkaninach

 

Kolejnym kryterium może być skład i splot. W przypadku bielizny nocnej najważniejszy jest podział ze względu na skład, gdzie wyróżnić można:

  • Materiały z włókien naturalnych
  • Materiały z włókien sztucznych - surowce występują naturalnie w przyrodzie, ale włókna stworzone są przy włączeniu procesów chemicznych
  • Materiały z włókien syntetycznych – surowce do ich wytworzenia nie występują w przyrodzie.

 

Często spotkać można mieszanki włókien, stosowane po to, aby nasza bielizna służyła nam lepiej i dłużej. Dla przykładu do bawełny dodaję się elastan, aby koszula nocna była bardziej elastyczna. Nie możemy wskazać dobrych i złych materiałów, gdyż każdy ma swoją, niepowtarzalną wartość. Bardziej istotna jest jakość włókien. Dlatego też nie zachęcamy do sprawdzania wyłącznie składu bielizny. Bawełniana koszula nocna, która kosztuje kilka złotych, nawet jeśli jest wyprodukowana z samej bawełny może nie być produktem najwyżej jakości, ponieważ istotna jest jakość włókien. Poza tym wymieniona koszula nocna może mieć również inne właściwości, gdyż bawełna bawełnie nie jest równa. Oczywiście również cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości, niemniej jednak rekomendujemy przy zakupie bielizny sprawdzać nie tylko skład, ale również referencje producenta bielizny.

Uważamy, że marka producenta jest wyznacznikiem jakości. Szanowany producent polskiej bielizny ceni przede wszystkim jakość, a tym samym swoich Klientów dla których ma do zaproponowania finalny produkt najwyższej jakości. W naszym sklepie ale-bielizna.pl wszystkie produkty dobierane są z największą starannością, ale nie znajdziecie w nim wszystkiego, gdyż będzie to wyłącznie bielizna najwyższej jakości, po którą mamy nadzieję chętnie wrócicie.