• Majtkowa rewolucja

Majtki

Ta część naszej garderoby zasługuje na pochylenie się nad jej zyskującym znaczeniem w świecie mody.  Majtki mają już swoje 100 lat, a ich forma zmieniła się na przestrzeni lat wielokrotnie. Za nim jednak majtki powstały kobiety nie nosiły takiej bielizny. Pierwsze, które powstały przypominały formą dzisiejsze reformy o znacznie dłuższych nogawkach, sięgających do kolan, a nawet do kostek. Nogawki ich były połączone ze sobą tylko symboliczną tasiemką na wysokości pasa. Tego typu bielizna damska nie cieszyła się dużą sympatią i zainteresowaniem. Inaczej było w Anglii, gdzie noszono p a n t a l o n y, czyli spodnie bieliźniane, które zostały prekursorkami dzisiejszych majtek.

XIX i XX przełom wieku to era majtek marszczonych w talii, z szerokim pasem zapinanym na guziki. Ozdobne koronki, falbanki i obowiązkowo z rozcięciem. Coraz krótsze spódnice i warunkowały to, iż pantalony również skracały swoją długość. Znaczącej zmiany dokonano w 1918 roku obcinając zupełnie nogawki w majtkach. Guziki zostały zastąpione gumką, Majtkowa rewolucja zasięgiem swoim objęła całą modę i w latach dwudziestych krótkie majki weszły do ogólnego użytku.

W 1959 roku została wynaleziona Lycra i od tego momentu przemysł bieliźniarski zaczął rozwiać się z rozmachem. Od tej pory białe, bawełniane majtki zeszły na dalszy plan wizji stylistów, a ich praca skupiona była na różnymi kolorami i formami majtek. Majtki damskie zmieniały się przez dekady. Lata pięćdziesiąte to dominacja majtek wysokich, ale z biegiem lat obniżających swój fason w dół schodząc poniżejtalii. Lata dziewięćdziesiąte, to dominacja już stringów.

Od kliku sezonów majtki idą w górę i zdobywają popularność.Zdecydowanie wiele pań może być zadowolonych z powrotu mody na wysokie majtki. Majtki takie posiadają wiele zalet i są coraz bardziej doceniane przez kobiety. Do zalet tego typu bielizny należą:

  • Są bardzo wygodne i modne, komfortowe
  • Bardzo dobrze leżą pod sukienką
  • Modelują sylwetkę ukrywając niedoskonałości
  • Są symbolem zdecydowania oraz pewności siebie

Dokonał się niesamowity postęp w fasonach, materiałach, dodatkach. Tiul, siateczki, kontrastowe połączenia, fantastyczne wiązania, zapięcia. Wokół tali stosuje się ozdobne gumki, geometryczne wycięcia, falbanki i marszczenia.

Wobec tych rozważań o majątkowym biznesie zawsze najważniejsza powinna być wygoda i poczucie, że dobrze czujemy się w naszej bieliźnie. Na pewno miękkie, delikatne materiały oraz doskonała jakość polskich producentów gwarantuje naszym klientkom maksymalne zadowolenie  z zakupu b i e l i z n y    p o l s  k i e j  w skład której wchodzą zyskujące popularność majtki z wysokim stanem.