• Bezpieczna przesyłka - koronawirus

 

Paczka w RUCHu wdraża proces odkażania wszystkich obsługiwanych przesyłek

 

Szanowni Klienci i Partnerzy Paczki w RUCH-u

Pragniemy poinformować, że od dzisiaj RUCH S.A. jako pierwsza i jedyna w Polsce firma świadcząca usługi kurierskie wprowadziła obowiązkowy proces odkażania ozonem przesyłek obsługiwanych w ramach usługi Paczka w RUCH-u.

Ryzyko zakażenia wirusem COVID-19, który potencjalnie może utrzymywać się na obsługiwanych przesyłkach sprawiło, że podjęliśmy działania, których efektem jest możliwość zagwarantowania nadawcom i odbiorcom Paczki w RUCH-u maksymalnego poziomu bezpieczeństwa obsługiwanych przesyłek.

Na terenie Centrum Logistycznego RUCH S.A. w Warszawie wydzielona została specjalnie stworzona oraz zabezpieczona strefa odkażania, do której trafiają obsługiwane paczki. W ramach uruchomionego dzisiaj procesu dezynfekcji, paczki poddawane są działaniu ozonu, który jest gazem silnie utleniającym, jednak nie ingerującym w zawartość przesyłek. Proces dezynfekcji Paczki w RUCH-u pozwala więc usunąć wszelkie bakterie, które potencjalnie mogłyby znaleźć się na przesyłanych paczkach.

Ozonowanie wykorzystywane jest np. do odkażania mieszkań po kwarantannie osoby z zakażeniem koronawirusem, tą metodą obecnie dezynfekuje się również środki transportu publicznego. Każdą partię przesyłek poddajemy dezynfekcji przez około 4 godziny.

Systemowa dezynfekcja Paczek w RUCH-u to okazja dla właścicieli platform e-commerce, aby zaoferować kupującym bezpieczną formę dostawy. W RUCH S.A. bezpieczeństwo rozumiemy jako jeden standard, dlatego wprowadziliśmy szereg dodatkowych rozwiązań minimalizujących ryzyko zarażenia koronawirusem. Obok ozonowania przesyłek w wydzielonej strefie odkażania, ograniczyliśmy dostęp do wszystkich naszych centrów logistycznych dla osób spoza firmy, pracowników magazynów oraz kierowców wyposażyliśmy w rękawiczki ochronne oraz zapewniliśmy dostęp do niezbędnego zaplecza sanitarnego. Do własnych punktów odbioru paczek czyli kiosków i saloników prasowych RUCH-u na terenie całego kraju dostarczamy płyny dezynfekcyjne, a punktom partnerskim przekazaliśmy zalecenia dot. rekomendowanego postępowania w celu unikania zakażenia wirusem.

Uruchomienie czasochłonnej procedury dezynfekcji paczek oraz realne działania w zakresie standardów bezpieczeństwa procesu logistyki wynikają z rozumienia misji społecznej RUCH S.A. – najstarszej, polskiej firmy logistycznej. Dodatkowe procesy przekładające się na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników usługi Paczka w RUCH-u nie będą wiązały się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Dokładamy starań, aby korzystać z ponad 100 lat doświadczenia na rynku. Sytuacja pandemii koronawirusa dla nas wszystkich była zaskoczeniem. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym działaniom każdy nadawca i odbiorca przesyłki może być od dzisiaj pewien, że paczka jest bezpieczna.